ВИДЕО: Страшно излетување на Марин, со хеликоптер веднаш пренесен во болница

Шпанецот Хорхе Мартин доживеа несреќа на денешниот тренинг во Мото ГП за Големата награда на Португалија.

Тој на излезот од седмиот свиок, излета од патеката и имаше тежок пад. Црвеното светло веднаш беше запалено, а Мартин со свесна состојба со хеликоптер беше пренесен во болница.

  • Падот на шпанскиот возач во Португалија:

Марин на вчерашната прес-конференција се пожалил на нестабилноста на својот Дукати, велејќи дека почувствувал чудни движења на моторот.