ВИДЕО: Раиконен МРТОВ ПИЈАН на гала вечерта на ФИА, лицето на неговата сопруга говори сѐ

Кими Раиконен

Легендарниот возач на Формула 1, Кими Раиконен, го украде шоуто на гала вечерта на Светската автомобилистичка асоцијација (ФИА), која вчера се одржа во Русија.

Финецот постојано беше во центарот на вниманието на камерите, кои го прикажаа на јавноста во едно поинакво светло од вообичаеното. 

Кога требаше да ја прими наградата заедно со Себастијан Фетел, Раиконен излезе на бина мртов пијан, не знаеше каде да оди, додека сите останати се смееја на неговите интересни гестикулации.

Лицето на неговата сопруга Мина Виратанен кажува сѐ: