Квартараро ќе стартува прв на утрешната трка на патеката Муџело

Куартараро

Фабио Квартараро ја освои пол-позицијата во пресрет на утрешната трка закажана во италијански Муџело.

Големите фаворити од Дукати завршија на второто и третото место. Франческо Бањај ќе стартува втор, а зад него ќе биде Јохан Зарко.

Актуелниот шампион Марк Маркез одново разочара и заврши на 11. позиција.