Фетел би можел да вози за Астон Мартин во Бахреин

Формула 1 тимот на Астон Мартин наводно го контактирале Себастијан Фетел за да вози во првата трка од новата сезона. 

Ленс Строл доживеа бизарна повреда откако падна од велосипед, па не е во можност да се подготви на тестовите. Поради тоа, Фетел би можел да се врати во тимот и на патеките, меѓутоа прво треба да ја прифати понудата. 

На местото на Строл на претсезонските тестови вози Фелипе Другович, а тука во комбинација е и Стофел Вандорн, меѓутоа тие се неискусни во споредба со поранешниот првак.