ФОТО: Џордан, Брејди, Серена... познати личности го „преплавија“ Мајами за Ф1 викендот

Ф1 Мајами

Трката во Мајами заврши со победа на Макс Верстапен пред Чарлс Леклер и Карлос Саинц.

Возбудувањата околу стадионот „Хард Рок“ го искористија познатите личности во Соединетите Американски Држави за да бидат покрај најдобрите Формула 1 пилоти. На трибините присутни беа имиња како Дејвид Бекам, Двејн Вејд, Мајкл Џордан, Том Брејди, Леброн Џејмс...

Ова беше прв Формула 1 настан кој се одржа во Мајами, а на Флорида последен пат се одржа трка во далечната 1959 година.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by F1 Miami Grand Prix (@f1mia)

За време на викендот многу познати музичари ги забавуваа присутните, што само придонесе во целиот спектакл во Мајами.