ВИДЕО: Како реагираше Ибра кога првпат го виде идолот Роналдо

Италијанските медиуми објавија интересно видео во кое Златан Ибрахимовиќ првпат го гледа бразилскиот феномен Роналдо и му се восхитува.

Швеѓанецот беше дел од Интер, а еден од најдобрите фудбалери во историјата го носеше дресот на Милан.

Ибра во интервју има изјавено дека Роналдо му е идолот од детството, па во продолжение, погледнете како голгетерот реагираше кога лично го сретна на теренот.