Турнири

  • Момир Илиќ во дресот на Веспрем Ракомет

    Веспрем верува во Момир Илиќ: Нов договор за Србинот до 2019 година!

    Српскиот интернационалец и најдобар стрелец во Лигата на шампионите минатата сезона, Момир Илиќ го продолжи договорот со европскиот вицешампион, Веспрем до 2019 година. Тој во Унгарија пристигна пред две години од германскиот Кил и е клучен човек во традиционалниот унгарски клуб, во кој своевремено играше и нашиот Кире Лазаров.